sKinS

11. května 2007 v 15:51 | niki |  sKinS
sKinS
K historii punku patří i hnutí skinheads, které vzniklo o pár let dřív než samotný punk. V šedesátých letech v Anglii se pár lidí sebralo začali si říkat mods. Byli nakrátko ostříhaní, upravení, nosili obleky a poslouchali soulovou hudbu. Později začali nosit těžké boty, rifle a košile, nicméně upraveni byli pořád. Poslouchali soul, reggae a ska. Praví skinheads vznikli smíšením jamajských (!) přistěhovalců a dělnickýma teenagerama. Poslouchali pořád reggae a ska a kromě pár výtržností na fotbalových zápasech byli celkem v pohodě. Pak ale část skinheads začne být pravicová - to jsou boneheads - a tady se to pomalu začná podělávat.
Všimnou si nacionalistické myšlenky a začnou mít rasistické a xenofóbní názory, od kterých se ale původní skinheads distancují. Jenže k nám na kontinent začne pronikat právě tato rasistická forma skinheads (tedy boneheads) založená na myšlenkách neonacismu neofašismu.
Hnutí pronikne i do USA, tam ale v roce 1986 vznikne S.H.A.R.P. Skinheads, kteří bojují proti rozmachu rasismu mezi skinheads. Tyhle antirasistické myšlenky dorazí i do Evropy, kde dokonce vzniká program ,Skins a Punks Unity´- což měl být jakýsi mírový stav skins a punx, protože boneheads vedou s punx jakousi nepsanou válku. I když si jsou skins a boneheads v oblečení podobní, určitými věcmi se liší:
- Nácek má na sobě čísla 14/18/88:
- 14 = 14 slov, které znamenají Musíme dbát o ochranu a budoucnost bílých dětí
- 18 = postavení písmen v abecedě 1 - A (Adolf), 8 - H (Hitler)
- 88 = HH (heil Hitler)
- no a samozřejmě nechybí na tričku či nášivce nějakej ten hák. kříž.
pro pobavení :))
Skinhead se pozná podle nášivek s protirasistickou tématikou a podle čísla 69, které označuje skupinu Spirit of 69 , která je spjata se vznikem původních skinheads.
VÍC jukni na: NAZI
jestli se chcete podívat na rozdíli v oblíkaní jednotlivých skupin skins tak jukněte sem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kopací míček Kopací míček | 18. dubna 2009 v 16:19 | Reagovat

Dostávám od nich často.OI

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama