Květen 2007

týrání zvířátek

21. května 2007 v 22:20 | niki |  Týrání zvířátek
Nejsi si tím jistá???? Ale jsi vrah!!! Pokusy na zvířatech je ta nejodpornější věc! Fuj!
Firmy které testují na zvířatech:
Všude jsou zde jen 1druh značky, ale testuje celá firma nivea.-lepidlo této náplasti se také testuje na malých zvířátkách!A tyto firmy způsobí:

Všichni kdo můžete si dejte tento článek na svůj web! Nemusíte nikam psát kdo je jeho tvůrce ale hlavní je ten článek né zdroj článku! Takže si skopírujte i tyto závěrečná slova!
Většině z Vás tyto obrázky přijdou nechutné,ale nezavírejte oči před realitou!!!!!To,že Vy máte doma krásné a zdravé zvíře neznamená,že takto netrpí zvířata jiná!!!!!!!Prosím podepisujte petice,nepoužívejte výrobky těchto firem a HLAVNĚ ŠIŘTE TENTO ČLÁNEK DÁL!!!!!!!!!!!!!!

jackass praha historie

11. května 2007 v 16:05 | niki |  jackass praha historie

1.díl - Historie Jackass Praha...

Šimi vypráví...

Jak to vše začalo??? 25.12.2004-dostal Tibi-UK k vánocům digitální fotoaparát, když jsem se s Tibim druhý den spojil a dozvěděl se o tom, napadlo mě, že bychom mohli točit nějaké srandičky.

V té době jsem Jackass z MTV vůbec neznal, protože jsem tento hudební kanál ani neměl.Takže jsme se hned od začátku Jackass nejmenovali. První videa co jsme natočili vznikla u Tibiho na zahradě, byl to například skok ze žebříku do kompostu, jízda v kolečku do kompostu, nebo skok ze 3m střechy na zem. O Jackassu jsem se dozvěděl 26.12 2004 večer, když mi kamarád zapůjčil DVD s epizodami amerických Jackass... Po shlédnutí hromady týhle prdele jsem měl jasno, "uděláme českej Jackass", řekl jsem si. Od té doby jsme se jmenovali Jackass Černý Most, protože na "čerňáku" všichni žijeme! Řekli jsme si, že musíme začít vytvářet lepší kousky...Náš tým se skládal z těchto členů Šimi-N (Šimi), Eisy (Eiser maniak), Uher (ex A-Sněhulák-dnes Arkaine), Tibi-UK, Igi (Budo-S) a Bradys Lunch, který s námi už netočí... Tohle byl tým Jackass Černý Most!

Arkaine byl hlavní kameraman, jeho zástupcem byl Tibi-UK a občas se ke kameře dostal i Bradys Lunch. Další videa vznikla 27.12.2004 můj sjezd na bobech po schodech u metra, při kterém se mi omylem dostala ruka pod boby a pěkně jsem si jí sedřel, což bylo naše historicky 1. zranění!!! Před každým videem jsem pronášel hlášku I am Johny Knoxvile, welcome to the Jackass. Neuměl jsem to vyslovovat natož pak psát..! Až teď se dostávám ke vzniku našeho názvu: při bobování na schodech v podchodu se z Arkainových úst ozvala hláška "Jackass Praha".... a název byl na světě!!! Dál jsme natáčeli videa, která nestojí ani za zmínku, jelikož nebyla moc povedená a hlavně plno z nich při problémech s mým počítačem bylo nenávratně smazáno. Další dochovaná videa jsou až z 22.1.2005 a to videa Jako pití vajíček, rány polštářem do obličeje, moje video známé pod názvem "pravítko" (jen pro zasvěcené). Dále video, díky kterému jsem dostal přezdívku "naháč": svlékl jsem se, vyběhl jsem z Tibiho baráku a na projíždějící auta jsem vystrkoval prdel. Upoutal jsem pozornost a zpět jsem se vrátil oknem. Přál bych vám vidět pohledy řidičů a kolemjdoucích...Jako poslední video tohoto dne bylo pití vajíček, kde se poprvé objevilo zvracení a jak jinak než v mém podání. Přítomný štáb neváhal a vše dokumentoval. Další natáčení připadlo hned na druhý den 23.1.2005, sraz byl u mě doma. Zanedlouho jsme začali točit.Venku byl čerstvě napadlý sníh,Vydali jsme se před můj barák, kde je obrovská louka se stromy a křovím. Den předtím jsem na stavbě ukradli sádrokartonovou desku, která sloužila jako rekvizita k prvnímu videu. Proskočil jsem po hlavě sádrokartonovou deskou, kterou držel Bradys Lunch a Tibi-UK. Za odměnu jsem Tibimu rozbil o hlavu monstrózní sněhovou kouli. Pak přišla série mých videí. Nejdřív jsem skočil do tují, Pak jsem vylezl na téměř 3 metrový strom, odkud jsem volným pádem skákal tzv. placáka, kterej opravdu stál za to...! Po sbalení potřebného náčiní a rekvizit se celý tým přesunul k Tibimu domů...Cestou k němu se natočilo ještě několik videí. Jako příklad uvádím Bradysův efektivní kotrmelec, který byl z počátku čistý, jako by ho prováděl ruský gymnasta, ovšem nevychytal dveře, které se právě otvíraly a narazil přímo do nich. Cestujícího, který se chystal odjet Bradysův kotrmelec a následný výběh natolik zaskočil, že dokonce zapomněl nastoupit! Hned na nástupišti jsem s Bradysem roztočili Break Dance, při kterém si Bradys zlomil zápěstí. U Tibiho doma jsme pak ještě natáčeli, ale všichni už byli velmi unavení, takže asi jediné video, které stojí za zmínku je, že jsme na Tibiho vysipali ze střechy garáže sud se sněhem, což je taky slabé video... ale...

2.díl - Historie Jackass Praha...

Šimi vypráví...

Pak byla krátká pauza a pustili jsme se do natáčení zase. 25.1.2005 jsem přijel k Tibimu jen já, jelikož ostatní měli školní povinnosti. Zrodilo se plno nových videí, ale bohužel nic zázračného. Další natáčecí den připadl na 27.1.2005 a to opět u Tibiho doma. Ten den byli přítomni pouze 3 členi, já, Tibi-UK a jeho bratr Budo-S. Za zmínku snad stojí jen šňupání pepře, pití mléka nosem či pojídání 6 citrónu na kterých si pochutnal samotný Tibi-UK. Následovala 7 denní pauza. Všichni byli plni nových nápadů a chuť k natáčení se zvyšovala. Sešli jsme se u Tibiho doma a až na Bradyse jsme byli kompletní. Já, Eiser maniak, Arkaine, Tibi-UK i Budo-S byli připraveni vytvořit co nejlepší videa a začalo se opravdu zostra, protože jsem na písničku ze Snowborďáků vtrhl do pokoje, sundal si kalhoty a zapnul vysavač co jsem měl před sebou. Neváhal jsem ani vteřinu, strčil jsem do vysavače své přirození a trápil ho skoro 2 minuty. Následovalo nechtěné a nepřipravené video, když jsme na Tibiho půdě hledali rekvizity na natáčení, vylezl Eiser maniak otevřeným oknem na střechu jeho baráku. Tibiho barák je jen kousek od metra a na hlavní ulici! Kolem procházeli lidi a projížděla auta. Seběhl jsem z půdy ven před barák a začal jsem řvát že se skokem nic nevyřeší, a že tahle cesta nikam nevede. Kolemjdoucí se nestačili divit...Eiser potom přelezl na střechu k sousedům kde šplhal po anténě, kterou omylem ulomil. Hned druhý den navštívil sousedy dělník, který jim anténu opravil... A teď přišlo moje video...představte si...Leden, na ulicích je ještě sníh. Vycházím z baráku...na sobě mám plavky, sluneční brýle, ručník kolem krku, pantofle na nohách a nafukovací lehátko v ruce. Zanedlouho ulehám a před náhodnými chodci se začínám opalovat...Měli jste vidět ten kontrast...oni nabalení, šály, rukavice a já jen tak nalehko. Pak přišla řada na sehrané scénky, které jsme si chtěli jen vyzkoušet...a to krádež popelnice a krádež Tibiho vrat od plotu...bylo by na dlouho to celé popisovat. Ten den jsem skončili až pozdě večer ...domluveni na druhý den
Líbimseti Jackass Praha party Most klub Duplex 24.11.06
 • STAHUJ ZDE
 • Délka: 3:58
 • Velikost: 55,6 MB
 • videoreport z party a live show JP v Mostě 24.11.06

Jackass Praha feat. DeMeDo feat. HNZ? - Už nemůžeš se smát
 • STAHUJ ZDE
 • Délka: 3:50
 • Velikost: 53,7 MB
 • druhý videoklip k DVD

Jackass Praha-Hummer boby (trailer)
 • STAHUJ ZDE
 • Délka: 2:45
 • Velikost: 32,7 MB
 • trailer k videu z DVD
Jackass Praha-The Best Video 2005-2006
 • STAHUJ ZDE
 • Délka: 10 min
 • Velikost: 82,8 MB
 • Sestřih toho nej
Jackass Praha v noční show VyVolení 2
 • STAHUJ ZDE
 • Délka: 15:30
 • Velikost: 40 MB
 • zaznam z vysílaní TV Prima s Jackass Praha
Jackass Praha feat. Deron - Kopec srandy
 • Délka: 3:20
 • STAHUJ ZDE
 • Délka: 3:20
 • Velikost: 100MB
 • první vidoeklip k DVD z TV Očko

Ze žákovských knížek

11. května 2007 v 16:04 | niki |  Ze žákovských knížek

Ze žákovských knížek

Takže tady je něco ze žákovských:

Kopal do dveří sborovny a křičel:
"Sezame, otevři se."


Při hodině jedl. Na otázku: "Ty svačíš?" , řekl: "Ano, chceš kousnout??"


Vysypal si na lavici prášek na pečení a předstíral, že šňupe nový druh drogy.


V hodinách mě napodobuje, chová se jako šašek!


Sedí pod lavicí a kouká jestli mám chlupaté nohy.


O přírodopise vykládá, že nový heslo greenpeace zní: "Zabij bobra, zachráníš strom!"


Na otázku jestli chce dostat za pět odpověděl, že za šest asi těžko.


Nerespektuje pokyny dozoru o přestávce, na napomenutí reaguje:
"Můžu se na to vysrat!"


Tváří se inteligentně, ale je úplně blbej!


Úmyslně vlákal do třídy opilého popeláře.

Visací zámek

11. května 2007 v 16:03 | niki |  Visací zámek

VISACÍ ZÁMEK

Visací zámek byl znán po celé Praze, aniž by si někdo poslechl jejich hudbu. Byla to punková kapela, kterou znali lidé jen podle jména a fám. Vznik této kapely, která hraje dodnes, byl tedy až v roce 1982. Dalo se dohromady 5 studentů stavárny. Jan Haubert (zpěv), Michal Pixa (kytara, zpěv), Vladimír Stástka (basovka, zpěv), Ivan Rut (kytara) a Jiří Pátek (bicí).
V prosinci 1982 kapela poprvé vystoupila na Strahově v klubu 007, měl to být první a poslední koncert Visacího zámku, ale koncert neměl kritický ohlas, takže kapela hrála dál. V roce 1983 vyprodali Chmelnici.
I Visáči měli problém s koncerty. Měli nepovolené akce. Díky koncertu na Žofíně, ze kterého vznikla nahrávka, poznala Česká republika Visací zámek. Kapela se zajímala a chtěla odehrávat jen velké koncerty.
Od roku 1984 se všechno změnilo. ((V květnu 1984 šel Ivan Rut na vojnu. Kapela začala mít problémy s úřady, tak vystupovala pod názvem jejich nejznámější písně TRAKTOR. I Michal Pixa musel na vojnu, takže se členi rozutekli do různých stejně směrovaných kapel. V říjnu 1985 vzniká kapela V.Z. (V zastoupení), kde hráli Jan Haubert (zpěv), Michal Pixa (kytara, zpěv), Ivan Rut (kytara), Áda Vitáček (bicí, z kapely Plexis), Jiří Měchota (basovka).
Visací zámek se dal znovu dohromady v roce 1987. Ve stejné sestavě jako začínal a tak hraje dodnes.

"Punk´s not dead, vy volové..." (Jan Hubert)

Nahrávky:
Raritky07 skladeb1989
Start 0218 skladeb1991
Three Locks18 skladeb1992
Traktor15 skladeb1993
Jako vždycky17 skladeb1994
Visací zámek16 skladeb1995 smícháno - 1-14 z roku 1990,15 a 16 z roku 1988
Sex12 skladeb1996
Zámkománie24 skladeb1998
Visací Zámek znovu zasahuje16 skladeb2000
19 let - Live at Akropolis34 skladeb2001
Žofín34 skladeb2002 live
20 let - Live at Akropolis45 skladeb2003

punk!
15 skladeb
2004

The Exploited

11. května 2007 v 16:02 | niki |  The Exploited

The Exploited

Historie:

Skupina The Exploited se dala dohromady na počátku roku 1980 v Edinburghu. Skládala se ze čtyř punkerů - Wattie Buchan - zpěv, "Big" John Duncan - kytara, Danny McCormick - basa, Dru Stix - bicí, kteří se snažili hrát tvrdší a rychlejší verzi punku. Se kterou nakonec ovlivnili mnoho hudebních skupin v příštích 20 letech od Ice až k heavy metalové legendě Slayer. Přirozeně to netrvalo dlouho co vydali svůj první vlastní singl.

"Army Life" bylo založeno na zpěvákově dřívější zkušenosti s vojenskou disciplínou. Pravdivost materiálu zazářila ve světě punku a singl strávil dvacet pět týdnů v nezávislých žebříčcích, v srpnu 1980 dosáhla šestého místa. Strana B obsahuje singl "Fuck a Mod", který je dodnes populární.

Následující přišlo o tři měsíce později, název byl převzat věčně rostoucí oddaností životu a každý věděl kde byli s Wattiem "My jsme The Exploited Barmy Army nešpiňte se s námi - Exploited … Barmy Army". Zvěsti o skupině se rychle rozšířili když Gary Bushell podpořil zvuk skupiny jejich vysokou úroveň skandálních odhalení. Třetí singl "Dogs of War" se vyšplhal až na druhé místo nezávislých žebříčků. Debutové album vydáno také v této době "Live On Stage" je vysoce ceněná nahrávka skupiny naživo z Edinburghu.

První studiová nahrávka byla vydána na barevném vinylu v květnu 1981 a je stále mnohými považována za druhé "Never Mind The Bollocks". "Punks Not Dead" dosáhla dvacátého místa v Britském národním žebříčku a bylo zvoleno jako nejlepší nezávislé album roku 1981. Album obsahuje mnoho živých nahrávek, ale také nové skladby jako "Son Of a Copper" a "Sex and violence". Turné jako Apocalypse Punk tour ´81 s Anti Nowhere League, Discharge a Anti Pasti znamenalo více senzací a následující singl "Dead Cities" se probojoval do TOP 30 se 150000 prodanými kopiemi a znamenal zásah do žebříčků popu. The Exploited se stala jedinou skupinou kterou BBC nechala objevit ve své prestižní show, ale kdokoliv kdo obětoval video pásek se jen mohl smát smutné New Romantics v publiku, které se snaží pogovat se světle obarvenými skotskými šílenci.

Pod zraky médií vydali další singly "Don´t Let Them Grind You Down" nahráno s Anti Pasti, "Computers Don´t Blunder" a druhé album "Troops Of Tomorrow". Skupina pak odjela na šestitýdenní turné po USA a Kanadě. Po jejich návratu do Anglie prošla punková scéna velkými změnami, ale žádnými k lepšímu.

Skupina byla kontaktována vydavatelskou firmou Pax, a podepsali spolu roční smlouvu. To už bylo moc na Johna Duncan, a tak se rozhodl opustit skupinu. (pak hrál ve skupinách Gin Goblins a Blood Uncles) Posléze vydali singl "Rival Leaders" a studiové album "Let's Start a War" a vrátili se zpět ke hraní v malých klubech a hospodách, daleko od jejich vyprodaných koncertů v Londýně.

Skandálu se nevyhnulo ani vydání nového alba, kde se poprvé objevilo nové logo skupiny, nyní tak slavná lebka, která byla použita bez zaplacení jakýchkoliv poplatků americkému tvůrci.

Další studiové album "Horror Epics" pokračuje ve Wattieho posedlostí nukleárním holocaustem. Bylo vydáno firmou Konexion Records v roce 1985. Nejvýraznejší skladbou, která útočí na celý politický systém a speciálně na předsedkyni vlády Maggie Thatcherovou se nazívá jednoduše "Maggie". Pak vyšla i zpožděná živá nahrávka "Live at the Whitehouse" nahraná v roce 1985 na jejich turné po Americe.

Polepšení justicí vydala kapela svůj první 12" singl "Jesus is Dead", který obsahoval pouze čtyři stopy včetně "Politicans", kde Wattie telefonuje prezidentovi Spojených států.

The Exploited pokračovali s vydáváním špikových alb, ale v roce 1987 skupina začíná hrát více směrem k Hardcore/Grindcore. Tato změna se naplno projevila v jejich dalším albu "Death Before Dishonour" vydaném v roce 1987. V roce 1988 byl vydán další 12" singl "War Now" a v roce 1990 album "The Massacre" se již naplno přiblížilo k Heavy Metalu. Jejich poslední album "Beat the Bastards" z roku 1996 tento dojem ještě umocnil.

Diskografie:
 • (2004) Twenty five years of anarchy and chaos
 • (2003) Fuck The System
 • (1996) Beat The Bastards
 • (1991) Live in Japan
 • (1990) The Massacre
 • (1987) Death Before Dishonour
 • (1987) Inner city
 • (1987) Live at the Whitehouse
 • (1987) Totally Exploited
 • (1986) Jesus is Dead (EP)
 • (1985) Horror Epics
 • (1983) Let's start a war ... said Maggie one day
 • (1982) Troops Of Tomorrow
 • (1981) Punk's Not Dead


E!E

11. května 2007 v 15:59 | niki |  E!E

eečka


Podzim 1987 se dává dohromady parta pankáčů. Někteří z nich pracují ve fabrice Zetor, kde
zabírají místnost a začínají zkoušet!


Zakládající členi:
Bakča (kytara, zpěv)
Vilda (basovka)
Kyselo (bicí)
Bergr (tahací harmonika + zpěv)
Bojar (zpěv).
První koncert byl v únoru 1988 v příbramské hospodě. Další koncert odehravají v dubnu. Pak odchazí Vilda a Bergr na vojnu a Bojar konci s punkem úplně. E!E přibírají dalšího člena Motlika (z firmy Zetor). Koncem léta zahrají koncert v Příbrami a v říjnu 1988 nahravají demo OBYČEJNÍ POSEROVÉ, což je parodie na HNF (Obyčejní hrdinové). Od léta 89 odehravají mnoho koncertů ve vyměněné sestavě. Bakča tou dobou bydlí v Plzni, proto ho občas zaskakují Láďa a Šálek. Když vystupují Láďa a Šálek, tak skupina hraje pod názvem HILFE SCHULE, když hraje Bakča - E!E. Bořek (jejich kytarista) musí do blázince, proto hledají nového. HILFE SCHULE po několika letech končí a to definitivně.

E!E v nynější sestavě:
Petr Bakalerov - kytara, zpěv
Petr Stawarz - kytara
Petr Mottl - baskytara
Roman Vojtíšek - bicí
(Bořivoj Řehoř - zpěv)


Dodatek: Když u nás vystupovali SEX PISTOLS, právě skupina E!E byla předkapelou.

Všechny nahrávky (kromě kompilací):
Obyčejní poserové (1988 v sestavě: Bakča-kytara,zpěv, Bořek Řehoř-basa,zpěv, Petr Mottl-basa, Robert Kyselo-bicí,zpěv)
0001 (15 skladeb, 1992)
Poslouchej (18 skladeb, 1993)
Mrtvák (25 skladeb, 1995)
Deska (12 skladeb, 1996)
Děláme co můžem (12 skladeb, 1998)
Dvacet pe!ecek + bonus (26 skladeb, 2000)
Rock Kafe (2003)
Lepší už to nebude(14 skladeb,2006)

ukázky knih kulhánek Stroncium

11. května 2007 v 15:58 | niki |  ukázky knih kulhánek Stroncium

ukázky knih kulhánek Stroncium

24.1.2007 17:19| Jiří Kulhánek

STRONCIUM

Pan Kardinský je archeolog, ale své práci se příliž nevěnuje.
Pan Corgen je zabiják a své práci se věnuje pilně a s lásk
Cynických hlášek, které ke Kulhánkovi neodmyslitelně patří, je až nepřeberné množství, tentokrát si opravdu dal záležet. Nějaké ukázky:
 • "Slečna Hayesová vrávorala a kolem ní ječeli a vířili šťastní lidé - ti méně šťastní leželi a byli velmi tiší." (str. 62)
 • "Na těžkých odstřelovačských puškách je složité, že projektily létají daleko rychleji než zvuk - je to složité hlavně pro cíl." (Str. 80)
 • "... jenže přistát touhle rychlostí, tak má kariéra tajného agenta dynamicky přejde v kariéru impaktního kráteru." (str. 244)
 • "Ostrá pozornost mé rotační zbraně Svobodné trochu rozptýlila.
  Po okolí.
  " (str. 329)
 • "V očích měl tolik inteligence, že jsem se musel podívat ještě jednou, jestli jsem něco nepřehlédl." (str. 410)
Skvělé jsou narážky na současnou konzumkulturu:
 • "Při archeologickém průzkumu trosek předledových měst byly objeveny tuny poničených záznamových médií, a zaměstnancům Archeologického ústavu se je podařilo (a stále daří) zčásti rekonstruovat. Proto už dlouho známe filmová díla předledové doby jako Star Wars, Matrix, Tarzan & Jane, Killhead, Alien versus Predator, Spider-Man versus Predator, Ježíš versus Predator, Predator versus Godzilla, Ježíš versus Godzilla, Ježíš versus Adolf Hitler, Adolf vrací úder, Ježíš & Predator versus Waffen SS, Tarzan versus Jane... v archeologické nomenklatuře se tomuto období říká Pozdní kultura versus filmů." (str. 71)
 • "dávali sedmsetšedesátýprvní díl seriálu Zchátralí a zteřelí - tenhle seriál dávají pořád dokola, šest dílů denně, aby si všichni dostatečně uvědomili ..." (str. 407)
 • "'JOBUGELLA! Nový řasový jogurt s extra velkými kousky tykadel! Mnoho proteinů! Mnoho chutí! Mnoho nevšedních zážitků! Křupavé! Křup křup - zdravý zub! Kupte deset JOBUGELL a vyhrajte zájezd do sedmistého patra AE Centrální'" (str. 343)

Punková móda

11. května 2007 v 15:56 | niki |  Punková móda
Móda
K punku neodmyslitelně patří styl
oblékání.
Úzké potrhané džíny, vysoké boty, rovněž něčím provokující tričko , kožená nebo
džínová bunda.Band photo
Samozřejmě nesmí chybět nějaký ten řetěz, zámek(samozřejmě visací) , ale ti odvážnější si mohou vzít třeba i petlici,
no konečně proč ne, že?!! A v neposlední řadě spínací špendlíky. V letních dnech jsou oblíbené pod kole
na zastřihnuté kalhoty, nejčastěji červené(popřípadě jiné provokující barvy) a vysoké boty nahradí v tomto případě vietnamky. Oblíbená jsou i hadrová či kožená sáčka po vzoru SeX PISTOLS, ozdobená několika spínacími špendlíky. Nesmí chybět ani správný účes, ať už je to číro, bodliny nebo jen tak "rozcu
chané " vlasy, to vše mnohdy barvené.

Nazi punk a punkobolševici

Asi těžko může někdo při smyslech pochopit, jak si sračka jako bolševik nebo faška může říkat pankáč. Buď to nácek nezvládne přejít z jednoho extrému do druhého a zůstane "nedodělanej", nebo je to naprostej kretén. V případě objemu fašistického mozku bych si nedělala velké naděje, takže v úvahu přicházejí obě možnosti. Pár nazíků znám. Z vlastní zkušenosti potvrdím, že jsou to vypatlaný vychlastaný mozky s rasistickejma kecama, které se nezmůžou na nic chytřejšího (co byste také chtěli od nácka...?). Jednomu jsem se zmínila, že jsem anarchistka. Na otázku proč on není, se zmohl jenom na výmluvu, že je to politika. Asi za půl roku byl stíhán za rasově motivovaný čin. Mimochodem je to "bejvalej" nácek a jeden z nejznámějších pankáčů v Praze. A jako nácek nejnenáviděnější. S punkobolševiky je to podobné - punkeři přece rádi malovali a malujou áčka v kroužku. Ne srp a kladivo. Punk znamená osobní anarchii, odpor a touhu po svobodě.

Smrt fašismu a bolševismu!!! Punks not dead!!!

Komerční punk

No comment. Dříve undergroundové kapely považované za "krále punku" dnes vydělávají prachy na stylu, který by měl být zásadně nekomerční a nezávislý. Viz skupiny jako E!E. Plexis, Visací zámek apod. Některé z nich hrají i více jak patnáct let. Dosti často se stává, že kapely hrající takhle dlouho, zkomerční, což je škoda a hanba takovému punku! Jen se na tom dokazuje, jakou moc mají peníze: v tomto případě je to však do nebe volající. Jsou ale i výjimky - jen tak dál, protože zdiskreditovat punk na nástroj konzumu je hnus.

Anarchopunks

Anarchopunk znamená vnitřní vyjádření. Pro anarchopunkáče má význam alternativní kultury či kontrakultury, k čemuž patří např. vegetariánství (nebo veganství), squating apod..,protestuje tím proti zažitému "být jen jeden ze stáda". Někdy jde o lidi, kteří nedokážou svůj vnitřní nesouhlas se systémem udržet "jenom v hlavě". Prostě se chtějí lišit, nechtějí se z ničím takovým ztotožňovat.. Každopádně už to není únik jako v případě alkopunks. Pro většinu anarchistů má však anarchopunk největší smysl v hudebním podání - ať už vlastní produkce nebo jen vstřebávání textů, protože ty mají, narozdíl od alkopunkerských kapel nějakou hodnotu, předávají nějakou myšlenku lidem. Nechci tímhle vším někomu předhazovat, že by punk byl jen tím jediným a nejlepším řešením, jak "vytřít" oči konzumní společnosti. Je to jenom jeden ze způsobů, jak se jí a důsledkům jejího nešetrného, sobeckého a nesolidárního přístupu k sobě sama, ale i k druhým, vytknout.

Alkopunks

K tomu se hlásí přesně ten typ pankáčů, ke kterým se výstižně hodí heslo No future. Bohužel jich je hodně, a tak jsou házeni do jednoho pytle s anarchopunks. Často se o nich mluví jako o feťácích, kterými anarchopunks nejsou. Jejich nejpodivnější odrůda jsou týpci s čírama, špinaví, odrbaní a poflakující se po nádražích, případně přespavající po ulicích nebo pod mostem. Ti už nemají nic společného ani s tou muzikou, jako spíš s drogama. Alkopunsk jsou nejčastěji k vidění s lahváčem v ruce nebo rovnou něčím nametení: a to bohužel i na demonstracích, na kterých se alkopunks výrazně "oddělují" od ostatních demonstrantů. Jsou to na první pohled izolovanější skupinky lidí, kteří se nezajímají ani tak o význam akce, ale spíš jsou všude, kde se něco děje. Sedí, popíjejí, čoudí a smějí se. A to je všechno, na co se celkově zmůžou. Jedna věc se jim ale vytknout nedá, mají dokonalý přehled o punkový muzice, mají spoustu známých a vždycky vědí, kde se šustne, co se punku týče. Znají spoustu punkových kapel a vždycky se objeví na každé lepší hudební akci. Oni totiž hudbou a zábavou žijí, nestarají se o nic a o nikoho a vůči vnějšímu světu se stali flegmatickými. Není se co divit, že pořád víc a víc lidí, včetně punkerů, sklouzává do tvrdých drog nebo chlastu. Alkopunks prostě vidí jediný únik z tohoto světa, špatných rodinných nebo sociálních poměrů pouze prostřednictvím alkoholu, drog, agresivity a divokého života a jedinou možností, jak na sebe upozornit, vnímají to, co ostatní lidi odpuzuje - punk. Možná to dělají proto, že dnešní vykořisťovatelský systém nenachází žádné alternativy, které by neomezovaly naše životy a oficiální komerční kulturu. Ale to málokomu dochází.

o Punku

11. května 2007 v 15:54 | niki |  o Punku

o punku
Punk se v čechách objevuje od 80. let. Kdy začali vznikat, první z českých punkových skupin. (Znouzecnost, E!E, Visací Zámek...) Od té doby se v čechách začal zvyšovat počet lidý co poslouchali tvrdou kytarovou muziku s tvrdými texty. Už tenkrát ste mohli na ulici potkat člověka s čírem ale na pankáče se dřív lidi dívali jinak. Jako na fetáky, magory. Ale kdo nepochopí ten system tak asi si bude tohle myslet pořád. Punku je v čechách víc a víc a pořád ubývá diskantů a hip-hoperů, ale taky víc je těch co si o si myslí, že punk je i blink180, green day, tokio hotel=(pičusové) atd...jenže to má k tomu hodně daleko. Ale bohužel sou i takový debilové co si nechají vyholit hlavi a na záda bundy našít hákovej kříž.
FUCK OFF DISKO !!!!!!!!!!!!!!!pičo!!!!!!!!!!!

Punk's not dead

Punk nezemřel, punk stále žije a žije již tři desetiletí. V 70. letech nastoupila v GB (po vzoru US street-rocku)první vlna punku. Punk-rock se stal tím nejtvrdším co jste mohli na hudební scéně slyšet.Hudba nebyla nikterak složitá, zato rytmická a texty úderné, vyjadřující pocity a vystupující proti nespravedlnostem režimu, volající po anarchii a propagující anarchistické názory. Punk se udržel v povědomí celá 70. léta a ze scény ho nevytlačil ani metal, který svým nástupem vyvolal nemálo roztržek mezi punkáči a metalisty
. Punk ovšem nezanikl , ba naopak nastupuje druhá vlna punku.....
Mnozí dosud žijí v představách, že punk je strašlivý hluk,
který nemá s hudbou nic společného. Tento dojem posiluje i konvencím se zcela vymykající zjev jeho vyznavačů. Punk, který šokoval agresivitou svého projevu, je výrazně melodický. Důležitá je tedy silná melodie a refrén, který si může opakovat publikum....................................

sKinS

11. května 2007 v 15:51 | niki |  sKinS
sKinS
K historii punku patří i hnutí skinheads, které vzniklo o pár let dřív než samotný punk. V šedesátých letech v Anglii se pár lidí sebralo začali si říkat mods. Byli nakrátko ostříhaní, upravení, nosili obleky a poslouchali soulovou hudbu. Později začali nosit těžké boty, rifle a košile, nicméně upraveni byli pořád. Poslouchali soul, reggae a ska. Praví skinheads vznikli smíšením jamajských (!) přistěhovalců a dělnickýma teenagerama. Poslouchali pořád reggae a ska a kromě pár výtržností na fotbalových zápasech byli celkem v pohodě. Pak ale část skinheads začne být pravicová - to jsou boneheads - a tady se to pomalu začná podělávat.
Všimnou si nacionalistické myšlenky a začnou mít rasistické a xenofóbní názory, od kterých se ale původní skinheads distancují. Jenže k nám na kontinent začne pronikat právě tato rasistická forma skinheads (tedy boneheads) založená na myšlenkách neonacismu neofašismu.
Hnutí pronikne i do USA, tam ale v roce 1986 vznikne S.H.A.R.P. Skinheads, kteří bojují proti rozmachu rasismu mezi skinheads. Tyhle antirasistické myšlenky dorazí i do Evropy, kde dokonce vzniká program ,Skins a Punks Unity´- což měl být jakýsi mírový stav skins a punx, protože boneheads vedou s punx jakousi nepsanou válku. I když si jsou skins a boneheads v oblečení podobní, určitými věcmi se liší:
- Nácek má na sobě čísla 14/18/88:
- 14 = 14 slov, které znamenají Musíme dbát o ochranu a budoucnost bílých dětí
- 18 = postavení písmen v abecedě 1 - A (Adolf), 8 - H (Hitler)
- 88 = HH (heil Hitler)
- no a samozřejmě nechybí na tričku či nášivce nějakej ten hák. kříž.
pro pobavení :))
Skinhead se pozná podle nášivek s protirasistickou tématikou a podle čísla 69, které označuje skupinu Spirit of 69 , která je spjata se vznikem původních skinheads.
VÍC jukni na: NAZI
jestli se chcete podívat na rozdíli v oblíkaní jednotlivých skupin skins tak jukněte sem

Punkový taneček Pogo

11. května 2007 v 15:50 | niki |  Punkový taneček Pogo
Punkový taneček Pogo
Pogo je tanec punx na koncertech, který vznikl koncem sedmdesátých letech a i tady to bylo navzdory tehdejší diskotékové kultuře. Jde o to, že v rytmu poskakujete před podiem tak jak to sami citíte, pogo nemá nějaké předepsané kroky nebo snad pravidla. Možná jako "pravidlo" by se dal vzít spíš takový zvyk, že když mezi bandou skákajících lidí spadnete, tak vám skoro vždycky někdo pomůže zase zpátky na nohy. Přinejmenším na vás lidi nedupou, protože jste se přišli bavit a ne bojovat o holej život.

Kde se vzal punk....a trochu anarchie

11. května 2007 v 15:49 | niki |  Kde se vzal punk....a trochu anarchie

kde se vzal punk

PuNk
O hraní jakéhosi pra-punku se první kapely pokoušeli asi před čtyřiceti lety v americkém New Yorku, pořádně se to ale všechno rozjelo až v 70.letech v Anglii. V té době už bylo nějakou dobu po druhý světový válce a pomalu se z toho vzpamatovával celej svět, jenomže britská ekonomika tehdy poklesla šíleným způsobem, což přineslo plno sociálních problémů. A právě v těchto podmínkách se tehdejší teenageři začali bouřit proti státu, konzervativní společnosti, rodičům a škole svým protikladným životním stylem, kdy kritizovali jakýkoli systém a "honbu za penězi".
Chtěli šokovat, a to vším a všude. Začali nosit vysoké boty, úzké džíny nebo kostkované kalhoty často střižené pod kolena, trika s nápisy punkových kapel, saka, to vše s nášivkami, plackami, sichrami, kolem kalhot nosili řetěz s visacím zámkem a na krku a rukou stahováky. Vlasy měli často nabarvené a rozcuchané a spolu s vlnou Oi! punku na vlasech začali objevovat účesy zvané cherokee, se kterýma si dnešní punx fakt vyhrajou, takže někdy než účes představují spíš nějaký umělecký dílo:
Jejich hudba bylo to nejtvrdší, co jste mohli slyšet. První texty byly o chlastu plné sprostých slov s jednoduchou melodií a s anarchistickými myšlenkami a názory proti režimu. Punkeři na ulicích rozbíjeli co jim přišlo pod nohy, psalo se o nich v novinách, lidé se jich báli a jejich hesla typu fuck the system či no future to celé jen dovršovali.
Sex Pistols - Anarchy in U.K.
Po této první vlně se punk vybouřil a ukázal se být i něčím jiným než jen vandalismem a ,špínou' tehdejší společnosti a postupně se začal objevovat v různých směrech.
Jako první vznikl anarcho-punk. Ten heslo anarchy začal používat spíš v souvislosti se svobodou než bezvládím, vystupuje proti braní drog, rasismu, neřídili se tím co jim společnost přikazuje a snažili se o nezávislost myšlení, někdy až o striktní pacifismus ( = protiválečné hnutí odmítající jakékoli války). Tady vznikla pověstná hláška Punk´s not dead!, když přišla na scénu kapela Crass s písní Punk is dead, kde kritizovala punkery, kteří si chodí kupovat punkové oblečení do značkových obchodů.
Crass
Druhou vlnou byl street punk - punk z ulice. Hudebníci jsou celí potetovaní a poprvé se objevují s čírem na hlavě. Většinou znají jen pár akordů a zpívají o pouličním dění. Společně s ním přichází tzv. Oi! punk. Byl velmi agresivní s jednoduchou melodií a tvrdými texty, které byly o životě dělnického proletariátu, pouličním životě, hospodách a pivu. Název získal od londýnské kapely Cockney rejects z písně ,Oi!Oi!Oi!', což ve slangu znamená ,hej ty!'.
Cockney reject
Dalším stylem se stal HC - Hardcore punk, který ochromil celej svět - byl ještě tvrdší než punk, jakej se hrál doteď. Vznik v Americe, kde se punkrock spojil s metalem, se kterým se často plete. Texty jsou agresivní, vulgární, podporující chaos a často nesrozumitelné bez nějaké myšlenky. Na koncerty chodili punx, metalisti, skins a fandi HC, což až moc často ústilo v brutální rvačky.
Discharge 1983
Postupem času se z punku vyvinula ještě asi tuna dalších směrů (např. death punk, intellipunk, technical punk, straight edge..). Co se asi stát bohužel muselo, byl vznik melodičtějších punkových skupin, které jsou dnes reprezentované například kapelami jako Blink 182, Crazy town či Green day. Ale tohle nemá s punkem už nicmoc společnýho (co se týče textů, nějaké myšlenky, názoru ...). Zpívají o lásce a nejrůznějších kravinách ale jsou hlavně dělány tak, aby se líbili co nejvíce lidema co nejvíc lidí je poslouchalo. Dělají přesně to, proti čemu vlastně punk byl vždycky a naprotest čemu vlastně vznikl - jsou dělány pro společnost, jsou komerční. Prostě punk není o tom, navlíct se do řetězů, obout si glády, celej se potetovat a pak poslouchat Boulevard of Broken Dreams...